
Az északi kör több érdekességet is tartogatott. Az első, hogy sokkal közelebb engedtek magukhoz az állatok, mint a déli kör meglátogatásánál. Szerintem erre sokkal kevesebb ember biciklizik, kevesebben zavarják az állatvilágot.
Az útviszonyok a gáton nem lennének túl rosszak (még az aszfaltmentes részeken sem), de a földutakat rengeteg helyen nagyméretű kaviccsal "javították". Ezeken a részeken nagyon rossz volt biciklizni.
Figyelni kell még arra is (mi nem figyeltünk), hogy ha árad a Tisza, akkor a komp nem közlekedik. Anélkül pedig igen nehéz átjutni a túlpartra, a híd meg nagyon messze van. Szerencsénkre akadt egy bácsi, aki a csónakjával átvitt bennünket a túlpartra a biciklikkel együtt. Amikor kitett bennünket, már csak vízen járni kellett megtanulni, hogy elérjük az utat... :)
Az útvonalak, amelyeket bejártunk
Ezek mobiltelefonnal rögzített útvonalak, amelyek az általunk bejárt útvonalakat mutatják. Jól látszik, hogy mi mindig a tó egy részét kerültük meg. A déli kör hivatalos távolsága 65 kilométer, az északi köré (ha a térkép szerint megyünk) kb. 50 km. A déli körnél tettünk néhány kitérőt, mert érdemes volt néha letérni a kerékpárútról.
A Tisza-tó madárvilága egyedülálló gazdagságú. Ha van lehetőséged, vigyél távcsövet és fényképezőgépet. Egy kis szerencsével és türelemmel nagyon szép élményekben lehet részed.
Ha szeretsz horgászni (én igen, a nagypapám tanított horgászni), akkor a horgászbotodat és az engedélyedet se hagyd otthon.
Kerékpárról más a világ. Az autóból nézve csak elsuhannak a dolgok, nincs idő, hogy meglássuk a szép tájat, az állatokat és a növényeket.
Beszéld rá szüleidet a kerékpározásra! Minden szülő volt egyszer gyerek és (általában) mindegyikük megtanult biciklizni. A nagy túráktól először mindenki fél, de rövid kirándulásokkal kell kezdeni és azután minden megy majd magától.

